Havl.Brod – Motor

Další venkovní porážce přihlíželo 62 fanoušků Motoru.

Na druhé utkání  Motoru do Havlíčkova Brodu se ze začátku vůbec nechystám, ale den před utkáním mě kontaktuje kamarád, jestli bych nechtěl jet. Po krátké domluvě s dalším fanouškem je jasné – Středa bude patřit Motoru. Sraz dáváme ve 3 hodiny nedaleko od zimáku společně s dalšími dvěma auty. Po nakoupení zásob, něco málo po třetí hodině vyrážíme.

Do Havlíčkova Brodu přijíždíme 10 minut před začátkem zápasu, rychle nakoupíme lístky a jdeme na zimák. Prohlídka u vstupu je skoro větší než na letišti a dnes by jsme asi těžko pronesli nějakou tu pyrotechniku. Po úvodní buly začínáme fandit, bohužel ihned v první minutě inkasujeme gól. Na tohle už jsme letos zvyklí a tak se na našem fandění nic moc nemění.  Dovolím si tvrdit, že jsme v první třetině herně lepší,  ale ty šance co neproměníme je fakt tragédie.

O přestávce hlídáme vlajky a chutnáme místní klobásy z grilu. Během druhé třetiny je fandění stále spíše průměrné. I přes nepříznivý stav se ale pořád snažíme hráče hnát za vyrovnáním, které bohužel nepřichází , co víc Rebel přidává další gól.  Během druhé třetiny se náš počet ustálil na 62 fanoušcích – na všední den a bídu na ledě parádní počet. Palec nahoru všem věrným!

Ve třetí třetině je většině fanoušků jasné, že body zase neodvezeme.  Z našeho sektoru se ozývají jen občasné pokřiky a to především  „Bojujte za Motor!“  Na ledě dojde už jen ke kosmetické úpravě skóre a domácí tak vítězí 4:1. Místo klasické „děkovačky“ je hráčům sděleno, že stejně jako my bojujeme celou sezónu i přes špatné výsledky na tribunách, měli by i oni za jakékoliv situace odevzdat 100%. Poté hráči se sklopenými hlavami opouštějí led.  Oproti minulému zápasu v Brodě není použito žádné pyro, což nejspíše zklamalo místní nažhavenou ochranku –  nasazené pískové rukavice toho byly důkazem.

Domácích se sešlo okolo 80 a až na vyjímky se nějak výrazněji neprojevují. Rozhodně zklamání.

V sobotu nás čeká další domácí zápas, tentokrát s Třebíčí. I když play off už je nejspíše pouze zbožným přáním, je potřeba k tomuto zápasu na tribunách přistoupit velice zodpovědně! Proč? Z Třebíče se chystá okolo stovky fanoušků a rádi by si u nás vytvořili domácí prostředí. Vraťme je zpět na zem, a ukažme jim pravé Budějcké peklo jako při zápase s Havířovem. Všichni na hokej!