Motor – Beroun

Jestliže po zápase s Třebíčí odcházela většina haly směrem k domovům ve značně pochmurné náladě, zápas s Berounem musel všem spravit chuť.

Začátku zápasu předchází klasické vysedávání i piva, nikoho nepřekvapí, že největším tématem debaty je blížící se výjezd do Jihlavy. A tak se už pár dní před odjezdem plánuje nápojový lístek, který už teď vypadá při nejmenším zajímavě. Abychom nevypadali jen jako spolek anonymních alkoholiků, jedním tématem je také choreo, které s sebou povezeme právě v sobotu.

Zpět ale k zápasu s Berounem  –   Na stadion dorážíme s mírným zpožděním, to už na tabuli svítí skóre 1:0 pro Motor.  To, jak se fandí za příznivého stavu doma už většina lidí zapomněla a tak to v kotli zpočátku trochu vázne.  Motor udeří do konce třetiny ještě jednou a tak jdou hráči do šaten a fanoušci na párek za stavu 2:0 pro Motor.

Druhou třetinu poté s góly v síti soupeře roste i chuť k fandění.  Halu několikrát roztleská chorál, ve kterém hraje hlavní roli ženský pohlavní orgán a teplárny. Kotel se mezi tím solidně baví. Nechybí dlouhé chorály, skákání za ramena a s blížícím se výjezdem (roku?) také vyzívaní ostatních diváků k návštěvě Jihlavy. Jestli zapůsobily výzvy či pozitivní výkon a výsledek nevíme, ale v tuto dobu už jsou plně obsazeny 4 autobusy směr Vysočina!

Po konci druhé třetiny je více než příjemné vidět na usmívajících se fanoušcích všech věkových kategorií , že mají po dlouhé době radost z hokeje. Padnou tradičně nějaké ty vodové desítky z kelímku a hurá zpět do kotle dofandit zbytek zápasu.

Na ledě je to stále příjemná podívaná a hlediště začíná také opět trochu více ožívat. Kotel si odpoví se zbytkem stadionu, poté se ostatní tribuny protáhnou během mexických vln. To už na tabuli svítí stav 5:0 a halou se nese hit Zuzany Norisové . Za rozhodnutého stavu kotel vyzívá zbytek hlediště ke společnému skákání. Na první pokus při „Kdo neskáče není Motor“ se moc lidí nechytne. Jelikož kotel ale navštěvují filutové, volíme psychický nátlak na zbytek stadionu v podobě pokřiku „Kdo neskáče fandí Hradci“.  Tento tah zafunguje parádně a většina haly se tak pohupuje společně s kotlem. No vida jak to jde, když se chce laugh

Zápas končí, Beroun si odváží 6 fíků, hala si společně s hráči vychutnává děkovačku. Následuje sbalení kompletní vlajkoslávy a odchod domů či Budějckých podniků.

Hostů z Berouna dorazilo 9, po celý zápas se snažily fandit podpořeni jedním bubnem.

V sobotu všichni do Jihlavy překonat počet 315 fanoušků z prvního výjezdu! Nebudou chybět chorály, vlajky a povezeme s sebou i choreo. My jsme Motor!