Motor vs Benátky – 1. a 2. ČF

Po dvou týdenní pauze Budvar Aréna opět ožila hokejem. První domácí zápasy čtvrtfinálové série provázela vynikající atmosféra, podpořena celosektorovými choreografiemi během obou duelů.

Fanouškovské přípravy na historicky první play-off znovuzrozeného Motoru probíhají už dlouho před prvním termínem zápasu. Nakupují se nejrůznější materiály v hodnotě několika tisícovek korun, do sektoru D4 je pořízen nový buben a pomalu se také začíná zajišťovat autobus na venkovní zápasy série. Dva dny před úvodním zápasem pak za pomoci desítek metrů papíru a několika litrů barev vznikají pod rukama fanoušků chystané prezentace.

V den prvního zápasu je vše potřebné připraveno na tribuně za bránou s hodinovým předstihem před začátkem zápasu, hala se mezitím solidně plní a Budějce opět ožívají hokejovou atmosférou. Po zaznění státní hymny začíná natřískaný kotel hnát Motor do boje. Kotel je opravdu skvěle zaplněný, jak v D3, tak v D4 by se našlo pomálu prázdných míst.  Celková návštěva se pak lehce přehoupla přes 6000 diváků.

Hráčům a těm několika desítkám fanoušků, kteří podporují Benátky, byl po dvou odehraných minutách za pomoci 25m transparentu zaslán jasný vzkaz „Budeme vaší noční můrou!“. Transparent byl doplněn necelými třemi stovkami fólií a v neposlední řadě hezky malovanou plachtou se známou hororovou postavou „Jasona“, za kterým se tyčila černá věž a část radnice.  Byla to doposud naše nejpropracovanější prezentace a je potřeba říct, že se povedla na výbornou! Znění transparentu bohužel v konečném výsledku zápasu nevyznělo zrovna nejlépe, play off ale není jen o jednom zápase a my věříme, že ve zbývajících měřeních sil z nás benátčtí noční můry mít budou!

Fandění je po celý zápas na celkem dobré úrovni, najdou se jak velmi dobré pasáže, tak i slabší chvilky. V kotli nechybí ani tradiční spíkři, kteří se snaží držet fandění na dobré úrovni po celý zápas. To se celkem daří a halou i přes trápení hráčů na ledě tak zní klasické chorály či pokřiky. Benátky bohužel ke konci zápasu strhávají vývoj zápasu na svojí stranu a v tu chvíli se ukazuje typická mentalita fanoušků úspěchu, kteří opouštějí  stadión dvě minuty před koncem. Při výhrách si můžete ruce utleskat, při prohrách utíkáte ze zimáku s hubou plnou keců..styďte se!

Druhé měření sil s libereckou farmou začal stejně jako den předtím pro několik fanoušků se značným předstihem a téměř totožným scénářem – přípravou choreografie před tím, než do haly začnou proudit stovky dalších fanoušků.  I přes ne příliš povedený výkon hráčů v prvním zápase je hala společně s kotlem výborně zaplněna, zde sehrál velkou roli fakt, že lístky byly prodávány současně na oba dva zápasy. Hráči od prvních minut bojují o každý centimetr ledu, toho si všímá i 5808 fanoušků na tribunách a atmosféra je o poznání lepší než v předešlém duelu.

Jak už bylo řečeno, i na druhý zápas bylo připraveno choreo přes sektory D2-D4. Bohužel se nám nepodařilo udržet vysoce nastavenou laťku minulé prezentace a zamýšlená kartoniáda „MOTOR“, doplněná o transparent „Každý má nějakou závislost“ nebyla příliš čitelná. Zaváhání s prezentací naštěstí doháníme skvělým fanděním, kdy každý v kotli jede poctivě na 100%. O hodně aktivnější jsou také ostatní tribuny, které se ke kotli častokrát přidávají potleskem.

Atmosféra zápasu graduje ve druhé třetině, kdy jde Motor do zaslouženého vedení. Fanoušci si žádají další gól v síti soupeře a halou se dlouhé minuty nese hlasité „Dej Motor gól!“. Přání necelých šesti tisícovek je vyslyšeno v poslední části hry a atmosféra v hale snese ty nejpřísnější měřítka.

Odpovídačky s halou jsou jedny z nejhlasitějších v této sezóně, kotel se baví skvěle znějícím „Řve tribuna, řve stadión..“. Drtivá většina fanoušků v hale se fanděním opravdu neskutečně baví a tak zkoušíme ostatní diváky strhnout ještě více výzvou ke společnému skákání celé haly. Sedící diváci skvěle reagují a v jeden moment můžou skákat dobré ¾ haly..fantazie!  Halou před koncem zápasu ještě několikrát oběhne mexická vlna, hráči si vychutnají poslední minutu potlesku ve stoje a stav série je srovnán na 1:1.

Máme před sebou důležité venkovní zápasy, neseďte doma a pojeďte vytvořit Motoru domácí prostředí!  Po dlouhé době si navíc můžeme užít dvoudenní výjezd a pozvednout tak trošku noční život v Benátkách. VŠICHNI NA VÝJEZD, VŠICHNI DO BENÁTEK!