Šumperk – Motor

Čtyřicáté druhé kolo nás zavedlo na led Šumperka. Jelikož je středa, Šumperk není nejblíže a výsledky také nebyly příznivé jsme už předem očekávali, že tento výjezd bude vůbec jedním z nejslabších a byli jsme sami zvědaví, kolik nás přijede.

Kolem 12. hodiny vyjíždíme z ČB. Kousek za Budějcema hned stavíme na benzíně a kupujeme první plechovky zlatavého moku. U Kamenice nad Lipou nabíráme dalšího člena naší čtyřčlenné posádky a vyrážíme si do Šumperka pro 3 body. Cesta ubíhá rychle a na místo přijíždíme hodinu před úvodní buly a sedáme si do příjemné hospůdky přímo v ochozech zimního stadionu. Jak na stadionu tak i zde točí Holbu a překvapivě nejenom mě, ale i ostatním toto pivo chutná, tudíž bych ho zařadil k jednim z těch lepších co se točí na prvoligových stadionech. Polkneme tam pár kousků a pomalu vyrážíme směr stadion.Po cestě potkáváme šéfa místní securitky a ptá se nás kolik nás dorazí na což mu odpovídáme, že dnes nás moc čekat nemusí.

U vstupu žádná prohlídka, krásně by jsme mohli dnes nějaké to pyro pronést. Přicházíme do našeho sektoru hostů, kde už potkáváme nějaké ty fanoušky Motoru. Nakonec se nás tam sešlo 14 dokonce doráží starý známý fanoušek středočech z Mělníka, poté k nám přichází rodiče Hynka Kůdely, přítelkyně a mamka Davida Kuchejdy. Po úvodní buly se snažíme fandit i když přeci jenom v počtu 14 fanoušků to není nic slavného. Už od prvních minut je naše hra úplně jiná, než na co jsme byli zvyklí z posledních domácích zápasů. Dvě minuty před koncem první třetiny jdeme do vedení 1:0.  Přestávku krátíme kouřením čí ochutnáváním pochutin v místním bufetu.

Do druhé třetiny jdeme s jednogólovým náskokem, který v půlce druhé třetiny nejprve srovnávají a ihned potom také otáčejí stav zápasu hráči Šumperka, naštěstí hned poté naši srovnávají na 2:2 Do fandění v druhé třetiny se zapojuji i rodiny hráčů. Což si zaslouží obrovský respekt. O druhé přestávce uděláme skupinové foto a já se poté zapojuji do místní přestávkové soutěže překvapivě neúspěšně smile.

Ve třetí třetině se bojovnost našich kluků nevytrácí a utkání otáčíme a utíkáme do vedení o dvě branky.  V tu dobu se fandění i v malém počtu dá označit za dobré. Domácí sice vstřelí kontaktní gól na víc už se ale naštěstí nezmůžou a Motor tak získává důležité tři body. Hráči nám přijíždějí zatleskat a proběhne menší děkovačka. Po zápase dáváme řeč s naším kapitánem Alešem, který nám sděluje, že si naší podpory jako fanoušků moc váží a že to určitě nenechají náhodě a budou bojovat. Ještě hráčům sdělujeme, že se do Jihlavy začíná plnit třetí bus tak snad nám výjezd zpříjemní i nějakým bodem.

Jak už bylo psáno o řádek výš, do Jihlavy se plní už třetí autobus. Momentálně je obsazen z necelé poloviny, takže neváhejte a pojeďte s námi překonat magickou hranici tří stovek hostujících fanoušků a užít si možná největší výjezd v sezóně. Přihlášky na mail motorfans@email.cz